Eesti Maanteemuuseum avab 1. mail uue püsinäituse „Head teed!“, mis kõneleb teede ja kommunikatsiooni ajaloost, otsides vastust küsimusele, kuidas on maailm teede rajamisega ja kiiruste kasvamisega muutunud.

Koos uue püsinäitusega avatakse ka lastemuuseum, kus räägitakse mõistetest: teekonna pikkus, päevateekond, aeg. Seetõttu on üheks teemaks ajanäitajad ja aja mõõtmine. Siit ka üleskutse, tuua oma vanad seisma jäänud kellad maanteemuuseumisse, et üheskoos seada üles kirev kellastend.

„Selleks, et aja mõõtmisega seonduv saaks selgeks nagu kellavärk, võtame hea meelega muuseumisse vastu eestlaste kappidesse ja sahtlitesse seisma jäänud laua- ja seinakellad, käe- ja käokellad, uurid, medaljoni sisse peidetud kellad, digitaalsed kellad, munakellad, liivakellad, päikesekellad, äratuskellad ning kõik teised ajanäitajad,“ innustab Eesti Maanteemuuseumi juht Kadri Valner inimesi oma varusid üle vaatama.

Eesti Maanteemuuseum palub kellad saata või tuua otse Varbusele, muuseumisse, või leppida kätte toimetamine eraldi kokku. Kellade üleandmiseks võib kontakti võtta kas läbi Eesti Maanteemuuseumi Facebooki või saates e-kirja/helistades Riinu Räimele (Riinu.Raim@mnt.ee; 5186684). „Kellasid saab loovutada kuni 14. märtsini. Kõik kellaannetajad saavad tänutäheks ühe tasuta perepileti ning igavese au ja kuulsuse oma väärika kella näol,“ lubab Valner.

Maanteemuuseum palub töökorras kelladel eemaldada patareid ning mehhaanilised ajanäitajad loovutada üleskeeramata olekus. Kella juurde lisada annetaja kontaktid (nimi, e-post) ning kella kohta teadaolevad andmed - päritolu, vanus, omanik, mõni põnev lugu, seik ja kõik muu, mida loovutaja ise märkimisväärseks või oluliseks peab.

2005. aastal avatud Eesti Maanteemuuseum asub Varbuse Postijaama hoonetes Kanepi vallas Põlvamaal ja on Lõuna-Eesti atraktiivseim kultuuritankla, maanteede ajaloo ekspert ja eestkõneleja. See on koht kus tee elab!
Sisene

Logi sisse

Kasutajanimi
Parool
Pea meeles