9. veebruaril toimub Tartu Näituste messikeskuses haridusmess INTELLEKTIKA 2018.

Intellektika missiooniks on tõsta esile aktiivne ja tahtejõuline õpilane, kes innustaks ka teisi, soosida noortes oskust võimalusi märgata, tegevusi kavandada ja kavandatut ellu viia. Korraldajad on messi eesmärgi sõnastanud lihtsalt – aidata noori edasise haridustee valikul. Seetõttu on messil end tutvustamas pea kõik Eesti ülikoolid, mitmed rakenduskõrgkoolid, kutseõppeasutused ja gümnaasiumid. Paljud koolid seavad üles erialasid tutvustavad töötoad, kus õpilased saavad kätt ja nutikust proovile pannes tunda end reaalses töösituatsioonis. Osalemine töötubade tegevustes annab võimaluse saada kinnitust oma seni mõtteis olnud valikutele või hoopis avastada endi jaoks uusi sihte. Intellektika 2018

Intellektika 2018 Intellektika 2018 külastamine annab õpilastele võimaluse hankida otseallikatest ja suhteliselt väikeste kuludega märkimisväärselt palju infot edasiõppimisvõimaluste kohta, sest kohal on haridusasutused ja organisatsioonid kogu Eestist ning ka välismaalt. Messil saavad noored ülevaate koolides õpetatavatest erialadest, õppekavadest ja sisseastumistingimustest, samuti on võimalik uurida, millised on õppimis- ja töötingimused teistes riikides.

Pikk messipäev annab noortele võimaluse osaleda mitmetel põnevatel võistlustel. Näiteks toimub koostöös Rakett69 ja Teadustoimetusega põnev gravitatsiooniautode võistlus, kus võistlejad saavad endid tunda sarnases situatsioonis, kui populaarses Rakett69 saatesarjas osalejad. Võistluse parimad saavad erakordse võimaluse osaleda käimasoleva hooaja finaalsaate lindistusel. Ootame osalema 6. kuni 12. klassi ning kutsekoolide õpilasi. Intellektika 2018

Intellektika 2018 Jätkamaks eelmisel Intellektika messil suure menu osaliseks saanud toiduteemat, oleme sel korral välja kuulutanud figuurpannkookide küpsetamise võistluse, kuhu ootame osalema 5.-9. klassi õpilasi.

Koostöös Tartu Oskar Lutsu nimelise raamatukoguga leiab messil taas aset Vabariiklik Noorte Luuleprõmm, kus noored kogu Eestist esitavad oma seniavaldamata luuletusi. Intellektika 2018

Intellektika 2018 Ka Intellektika tähistab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva! Viime läbi infootsingu võistluse Informiin, kus meie riigiga seotud küsimustele leiavad mobiiltelefonidega vastused noored 8.-12. klassidest ja ka kutsekoolidest. Informiini küsimuste koostamisel on abiks ja auhinnad paneb välja TEA Kirjastus.

Need on vaid osa tegevustest, mida Intellektika mess pakub. Kogu päev on täis ettevõtmisi, mida saab edukalt kasutada lõiminguks õppetööga.

Lugupeetud koolijuht, registreerige oma kooli osalemine haridusmessil Intellektika 2018 juba täna! Teie kooli osalemine eksponendina ja/või messikülastajana on väga oodatud. Anname teelahkmel olevatele noortele võimaluse küsida, näha, informatsiooni saada, suhelda, proovida – kõik selleks, et valikud saaksid õiged.

Lugupidamisega

Virge Lomp
Intellektika projektijuht
Tel 741 2090
virge@tartunaitused.ee
www.intellektika.ee
Sisene

Logi sisse

Kasutajanimi
Parool
Pea meeles