13. aprill 2006
SAABUMAS ON SUUR REEDE!

EKJÜ ja Koolijuht.ee soovivad kõigile koolijuhtidele ilusaid pühi.

lihavõtted on liikuvad pühad
algavad liikuvpiltide võtted
sellest kuidas liiguvad lihad
kuidas vabalt voolavad mõtted...
                                    Contra

EKJÜ tuletab meelde

30. aprillini on veel võimalik soodsa hinnaga registreerida ESHA konverentsile Roomas.

Koolijuht.ee vabandab

Portaal Koolijuht.ee on uues kuues nüüdseks töös olnud 2 kuud. Sarnaselt muude uute projekidega on meilgi juba olnud väikesi apse - nimelt pole artiklite juurde kirjutatud kommentaarid salvestunud. Käesolevaga palume siiralt vabandust kõigi ees, kes on selle aja jooksul portaalis kommentaare kirjutanud. Nüüd on probleem lahendatud ning portaal Teie kommentaare taas ootamas.

NB! Kommenteerida ja kommentaare lugeda saavad vaid portaali sisseloginud koolijuhid.

Võitja selgunud! Palju õnne!

Märtsi kuus liitunute vahel loositi välja auhind. Võitjaks osutus Kohtla-Järve Järve Gümnaasium. Auhinna saadame lähipäevil postiga.

Liitu portaaliga!

Koolijuht.ee ootab koole liituma!

Uus!
  • Nüüd on meil oma e-pood, kus on võimalik osta Koolijuht.ee ja EKJÜ logoga tooteid endale või kingiks külalistele.

  • Nüüd võimalik lugeda ka Haridus- ja Teadusministeeriumi teateid.

Kommentaarid otsivad omanikku!

Lisame siia meieni jõudnud kommentaarid, mida me ei oska andmete kadumise tõttu enam õigete leheosade/artiklite juurde paigutada. Oleme tänulikud, kui kopeerite tekstid õigesse kohta tagasi.

Kihnu jääb gümnaasiumita, juhtub.

Olen sellega täiesti nõus, et kui on külm, siis võib koolist koju jääda. Kuid kahjuks peab tõdema, et õpilaste õigusi reguleerivate artiklite avaldamine meedias on suur viga. Kujutan ette kuidas juba homme mitmed õpilased puuduvad koolist, kuna tõlgendavad artikleid valesti. Äkki peaks kogu koolikohustuse vabatahtlikuks tegema? Milleks neid erinevaid õpilastele õigusi andvaid õigusakte!?

Eriti maakoolides on oluline, et kõik lapsed saaksid koolipäeva jooksul sooja sööki- vanemate töökohad kaugel kodust ja lõunasöök jääks paljudel lastel muidu vahele. Juuru vallas saavad juba neli aastat kõik vallas elavad 1. kuni 12.klassi õpilased tasuta koolilõunat. Aitäh Juuru vallale ja edu teistele valdadele sama organiseerima!

Kui vaadata lähemalt Soome koolide õppekavu, siis me näeme kuivõrd suures mahus on "inimese tundmisele" orienteeritud õppeaineid võrreldes meie "piskuga" selles valdkonnas. Ja nüüd siis soovitakse seegi ära võtta. Kui see sünniks oleks see lausa häbiväärne. Just osalusele orienteeritus teeb Soome koolist ühe maailma juhtiva koolisüsteemi, vastupidiselt meie tulemusele orienteeritud koolisüsteemile. Inimesele kui sotsiaalsele olendile viitas juba Aristoteles. Nii peaksime ka meie tunduvalt rohkem sotsiaalsetele oskuste rõhku panema (inimeseõpetus, psühholoogia, eetika, filosoofia, religiooniõpetus jne.).

Soome kooli teeb maailmas tunnustatuks just sotsiaalsusele orienteeritus. Kui võrrelda meie ja soome õppekavu, siis on meie orienteeritus tulemusele, soomlastel osalusele. Juba Aristoteles rõhutas inimesele väga omast sotsiaalsust. See peaks olema ka õppekavas elementaarne. Nüüdne plaan ka see "pisku" inimeseõpetust RÕK-ist välja jätta on minu meelest lausa häbiväärne. Kui me tahame kasvatada inimesi, kellel on ka soe süda sees, siis peaksime mõtlema inimeseõpetuse, eetika, filosoofia, religiooniajaloo, psüholoogia jne. õpetamise peale. Kui seda üldse ei ole, siis võiksime endalt küsida: "Mida hakkab üks "kuivade" teadmistega noor peale oma reaalses elus, kui ta hing on "rusutud" või "muserdunud"?

WWW: www.koolijuht.ee
E-Post: info@koolijuht.ee
Telefon: 7 33 8069