Kaks ühiseid väärtusi jagavat ettevõtet on võtnud nõuks muuta liiklus Eesti lastele turvalisemaks, korraldades Vabariigi juubeliaasta jooksul vähemalt 100 liikluskoolitust üle Eesti. Koolituseks on välja arendatud spetsiaalselt lastele suunatud programm „Peatu, vaata, lehvita“, mis tõstab lapse liikluses osalemise teadlikkust läbi teooria ja praktilise koolituse.

"Esimesed proovikoolitused tegime juba 2017. aastal kokku 341. lapsele. Positiivne tagasiside ja koolide suur huvi andis innustust jätkata suuremalt," sõnab Volvo Estonia turundusjuht Raili Riiberg. "Hea koostööpartneri Neste Eestiga kokku saades sai idee veelgi jõudu ja nüüdseks on meil 2018 aasta esimene kvartal koolitustega täidetud, töötajad indu täis ja informatsioon levib kulutulena", lisab Riiberg.

Nii Neste kui ka Volvo Trucks põhiväärtuste hulka kuulub ohutus just seetõttu tekkis ka mõte Eesti 100. sünnipäevaks mõelda meie tulevikule ning muuta liiklus Eesti lastele turvalisemaks.

Maanteeameti ennetustöö osakonna juhataja Monika Heinrand´i abil liiklusstatistikasse süübides selgus, et 2017. aastal sai jalakäijana vigastada 55 kuni 13. aastast last. Neist 40% said vigastada reguleerimata ülekäigurajal. Seega probleem, millele tähelepanu tuua eksisteeris ja sihtgrupiks mitte vaid lapsed, vaid ka täiskasvanud.

„Ohutus on esmatähtis kõiges mida teeme. Et õnnetusi vältida, peab õnnetuste põhjustest järjepidevalt rääkima ja neid teadvustama. Loodame, et suudame oma algatusega tõsta laste liiklusteadlikkust ning ühtlasi innustame ka teisi ettevõtteid rohkem panustama liiklusohutuse edendamisse", kommenteerib Neste Eesti peadirektor Dennis Antamo."

 

Veiko Tarvis, Volvo Estonia tegevjuht lisab: "Lisaks indiviididile otsivad ka ettevõtted oma töös üha enam laiemat ühiskondlikku tähendust. Käesolevast aastast käima läinud liiklusohutusprogramm lähtub meie väärtustest ja rõhutab meie kõigi osa liikluskultuuri paremaks muutmisel," ja võtab teema kokku lisades "Eesti liiklusstatistika on õigel trendijoonel - viimase viie aasta jooksul oli just 2017 aastal kõige vähem liiklusõnnetusi, kuid on veel tööd, mida ses valdkonnas teha. Loodame oma ettevõtmisega liiklusohutust veelgi suurendada ja liikluskultuuri sõbralikumaks ja turvlisemaks muuta."

2018. aasta 16. veebruariks on toimunud 24 liiklusohutuskoolitust "Peatu, vaata, lehvita" kokku 416. algklasside õpilasele või koolieelikule. Koolitus on osalejatele tasuta ning koolitajad on valmis tulema kõikjale üle Eesti. Koolituse lisainformatsioon ja aegade broneerimine aadressil volvoestonia@volvo.com

Peale Jüri Gümnaasiumi teiste klasside osalemist, kiitis kooli sotsiaalpedagoog Annelore Hirschon koolitusprogrammi heaks: "Liiklusohutusprogramm „Vaata, peatu, lehvita" kinnistas 2.klasside õpilaste teadmisi liikluskasvatusest, mis toetab nende endi ja teiste liiklejate toimetulekut ja ohutust erinevates liiklusolukordades. Õpilane sai lähedalt näha suurt veokit koos haagisega ning kasulikku ja põnevat infot suurveokite kohta. Juhikabiinis viibimine andis õpilasele võimaluse tajuda, kui kaugelt veokijuht tegelikult jalakäijat näeb. Peale tundi tõid mõned õpilased välja, et tahaksid tulevikus saada autojuhiks."

Faktid
Peatu, vaata, lehvita
Peatu, vaata, lehvita on lastele suunatud liiklusohutusprojekt, mille töötas väljas Volvo Grupp. Koolitus koosneb teoreetilisest ja praktilisest osast ning parim sihtgrupp on algkoolis käiv laps. Koolituse eesmärk on tuua enam tähelepanu liiklusohutusele ja suurendada osaliste teadlikkust oma rollist liiklusohutuse suurendamisel.

Eesti Vabariik 100
Eesti riigi loomisest möödub aastal 2018 sada aastat. Tegemist on riigi ajaloo olulisima ja väärikama tähtpäevaga, mis puudutab meid kõiki. See on meie kõigi sünnipäev, mis annab meile võimaluse ühiselt ette võtta Eesti jaoks olulisi asju, mis ammu oma aega oodanud ja kujundavad paremat tulevikku.

Neste Eesti
Neste kontsern toodab enamikku tähtsamaid naftatooteid ning on üks suurimaid taastuvtoorainest toodetava diislikütuse tootjaid maailmas. Soomes ja Baltikumis kuulub Neste jaamavõrku üle 1000 teenindus-, automaat ja D-jaama. Eestis tegutseb Neste alates 1989. aastast ning jaamade võrku kuulub 60 automaatjaama. Neste ambitsioon on olla eelistatud tarnija ja koostööpartner ning tegutseda vastutustundlikult nii ühiskonnas kui ka loodusressursside kasutamisel. 2017 aastal oli Neste suurim äriühingust maksumaksja Eestis.

Volvo Estonia OÜ
2003. aastal asutatud Volvo Estonia tegevusalaks on Volvo Grupi raskeveokite kaubamärkide esindamine Eestis. Ettevõtte esindustes Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis töötab enam kui 100 inimest, kelle ülesandeks veokite müük, hooldus ja remont. Ettevõte on üks Eesti juhtivatest raskeveokite müüjatest.

Fotod:
Jarek Jõepera, suurem pildigalerii www.facebook.com/VolvoTrucksEstonia
Lisainfo:
Raili Riiberg, turundus, Volvo Estonia OÜ. Telefon: +372 668 4540 E-mail: raili.riiberg@volvo.com.
Risto Sülluste, Neste Eesti AS turundus- ja kommunikatsioonijuht. Telefon: +3725096653 E-mail: risto.sylluste@neste.com

Et vaadata seda pressiteadet toetavaid ringhäälingukvaliteediga videoid ja veel muudki, külastage palun veebisaiti http://www.thenewsmarket.com/volvotrucks

Pressifotod ja -filmid on saadaval Volvo Trucksi pildi- ja filmigaleriis veebisaidil http://images.volvotrucks.com
Sisene

Logi sisse

Kasutajanimi
Parool
Pea meeles